• Gymnastik for alle

Seneste nyt!

Juleferie for alle breddehold i uge 51, 52 og 1 medmindre træneren har sagt noget andet.


læs mere

Opvarmning og konkurrence

 Opvarmningsplan - Subdivision 1

 

Mulighed for generel opvarmning fra kl. 8.25 - 8.40

Opvarmning

Hest

F. barre

Bom

Gulv

Kl. 08.40 – 08.50

Gefion

Nivå

Hermes

KG66 (3)

Kl. 08.50 – 09.00

KG66 (3)

Gefion

Nivå

Hermes

Kl. 09.00 – 09.10

Hermes

KG66 (3)

Gefion

Nivå

Kl. 09.10 – 09.20

Nivå

Hermes

KG66 (3)

Gefion

 

 

 

 

 

 

 

 

Konkurrenceplan – Subdivision 1

Konkurrence

 

Hest

F. barre

Bom

Gulv

 Kl. 09.30 – 10.00

1.rotation

Gefion

Hermes

 

 

Nivå

KG66 (3)

 

 

Kl. 10.00 – 10.30

2.rotation

Hermes

Gefion

 

 

KG66 (3)

Nivå

 

 

Kl. 10.30  - 11.00

3.rotation

 

 

Gefion

Hermes

 

 

Nivå

KG66 (3)

Kl. 11.00 – 11.30

4.rotation

 

 

Hermes

Gefion

 

 

KG66 (3)

Nivå

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opvarmningsplan - Subdivision 2

Mulighed for generel opvarmning fra 11.30 - 12.00

 

Opvarmning

Gulv

Bensving

Ringe

Hest

Barre

Reck

F. barre

Bom

Kl. 12.00 – 12.45

AIG

VIK

 

Hermes

GymAalborg

 

KG 66 (1)

 

VIK

Gefion

 

VIK

Hermes

 

KG 66 (2)

 

KG 66 (1)

GymAalborg

 

Gefion

VIK

 

AIG

 

KG 66 (2)

Hermes

 

GymAalborg

Gefion

 

VIK

 

Kl. 12.45 – 12.50

 

 

 

 

 

 

nedtagning

 

Kl. 12.50 – 13.35

VIK

 

Hermes

KG 66 (1)

 

GymAalborg

 

AIG

Gefion

 

VIK

KG 66 (2)

 

Hermes

 

VIK

GymAalborg

 

Gefion

AIG

 

VIK

 

KG 66 (1)

Hermes

 

GymAalborg

VIK

 

Gefion

 

KG 66 (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Konkurrenceplan – Subdivision 2

Konkurrence

 

Gulv

Bensving

Ringe

Hest

Barre

Reck

F. barre

Bom

Kl. 13.45 – 14.15

1.rotation

VIK

 

 

KG 66 (1)

 

 

AIG

 

Gefion

 

 

KG 66 (2)

 

 

VIK

 

Kl. 14.15 – 14.45

2.rotation

GymAalborg

VIK

 

AIG

 

 

KG 66 (1)

 

Hermes

Gefion

 

VIK

 

 

KG 66 (2)

 

Kl. 14.45  - 15.15

3.rotation

AIG

GymAalborg

VIK

 

 

 

Nedtagning

KG 66 (1)

VIK

Hermes

Gefion

 

 

 

FB

KG 66 (2)

Kl. 15.15 – 15.45

4.rotation

KG 66 (1)

 

GymAalborg

VIK

 

 

 

AIG

KG 66 (2)

 

Hermes

Gefion

 

 

 

VIK

Kl. 15.45 – 16.15

5.rotation

 

 

 

GymAalborg

VIK

 

 

 

 

 

 

Hermes

Gefion

 

 

 

Kl. 16.15 – 16.45

6.rotation

 

 

 

 

GymAalborg

VIK

 

 

 

 

 

 

Hermes

Gefion

 

 

Kl. 16.45 – 17.15

7.rotation

 

 

 

 

 

GymAalborg

 

 

 

 

 

 

 

Hermes